Двоярусні VS односпальні ліжка: всі аргументи за і проти?
Ліжко – необхідний елемент меблювання дитячої кімнати. Від правильного вибору спального ложа залежить фізіологічне і психологічне здоров'я дитини. Однак, якщо маленьких мешканців двоє або більше, не менш актуальним стає питання збереження простору. Адже крім ліжка, в інтер'єрі повинно бути місце для зберігання речей, навчання і дитячих ігор.
Сучасні виробники меблів пропонують безліч варіантів вирішення цієї проблеми. І один з самих затребуваних – це двоярусні ліжка. Однак і цей варіант має свої мінуси, які потрібно врахувати при виборі меблів в дитячу. Так що ж краще: двоярусні або односпальні ліжка? Спробуємо розібратися.
Різновиди двоярусних ліжок
Для сімей з кількома дітьми та обмеженнями по житлоплощі двох'ярусне ліжко – справжня знахідка. Як правило, такий вид спального місця дуже подобається юним господарям дитячої, так і батьки в захваті від зекономлених дорогоцінних метрів.
Сучасні виробники меблів пропонують величезну лінійку двоярусних ліжок, які відрізняються не тільки дизайном і матеріалами виготовлення, але і конструкцією. Сьогодні на ринку найбільш популярними є наступні моделі:
1. Класичні. Конструкція таких ліжок традиційна: спальні місця розташовані строго один під одним, до верхнього ярусу з захисними бортами веде пряма сходи. За бажанням клієнта в районі нижнього ярусу каркас може комплектуватися висувними ящиками для зберігання речей – одягу, постільних речей, іграшок тощо
2. З висувним механізмом (матрьошка). Дана модель вважається самою компактною, так як в складеному вигляді займає стільки ж місця, скільки і звичайна односпальне ліжко. Спальні розташовані ложі також одне під іншим, проте нижнє виготовляється у вигляді висувного комода. Сходи відсутня, що значно підвищує безпеку моделі. Ліжка такого типу часто можна зустріти в сучасних дитячих садках.
3. Зі зміщеним розташуванням. В цьому випадку нижній ярус ширше верхнього і відповідно сходи, що ведуть наверх, розташована під нахилом. Така конструкція значно полегшує підйом на другий ярус і дозволяє вдень використовувати нижнє місце в якості дивана або зручною софи.
4. З робочою зоною. Нижній ярус ліжка при складанні може трансформуватися в робочий стіл. Така ліжко одночасно вирішує дві проблеми: економія простору та облаштування навчальної зони.
Попитом користуються також ліжка-стінки, обладнані системою зберігання (шафи, тумби, полиці). Не менш затребувані моделі з вбудованим спортивним куточком, наприклад, шведською стінкою або міні-скалодромом.
Особливості вибору
Вибираючи двоярусне ліжко, необхідно враховувати такі фактори:
· екологічність матеріалів;
· безпека конструкції;
· розміри.
Для виробництва дитячих меблів сумлінні виробники використовують тільки екологічно безпечні матеріали. Це може бути натуральне метал, дерево, якісний МДФ або ДСП. В останньому випадку продавець повинен мати гігієнічний сертифікат на предмет вмісту формальдегіду в ДСП (в ідеалі його значення повинно бути близько до нуля).
Не менш важлива і безпека каркаса, особливо, якщо мова йде про другому ярусі ліжка. Металеві моделі повинні бути обладнані системою додаткового захисту (м'якими бортиками). Також необхідно ознайомитися з показниками максимальної навантаження на конструкції (у кращих моделей вона дорівнює 270-300 кг). Всі меблеві з'єднання повинні бути прихованого типу, щоб дитина не травмувалася об виступаючі деталі. Також не повинно бути отклеенного шпону або кромок.
Фарба і лакове покриття повинні бути нетоксичними і гіпоалергенними. Всі дитячі моделі повинні відповідати загальноприйнятим нормам на предмет безпеки використовуваних матеріалів і кріплень.
Ширина спальних місць у двоярусних ліжок варіюється від 60 до 80 см, тоді як довжина від 140 до 200 див. Середні розміри, розраховані на дітей 7-14 років – це 80×170 див.
Традиційні односпальні ліжка
Двоярусні ліжка викликають найбільше захоплення у дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. А ось підлітки, знаходячись в періоді становлення особистості, нерідко вимагають індивідуального підходу та меблів, підкреслює їх відмінності. У цьому випадку батькам нерідко доводиться купувати два односпальні ліжка. Підійдуть вони і дошкільнятам або школярам, якщо житлоплоща дозволяє або в сім'ї росте одна дитина.
У спеціалізованих магазинах найчастіше можна зустріти наступні моделі:
1. Класика. Стандартна односпальне ліжко, виготовлена з дерева або металу. Моделі розрізняються дизайном і мають високий ступінь безпеки. Найбільшим попитом користуються ліжка для дітей, виготовлені у вигляді гоночної машини, ракети, кораблі, карети або будиночка.
2. З висувними ящиками. Дуже практична ліжко, вбудована додатковою системою зберігання. Від стандарту відрізняється більшою висотою (з-за ящиків), тому нерідко обладнана захисними бортами.
3. З підйомним механізмом. Цей елемент був запозичений у дорослих моделей і дуже швидко прижився в дитячих варіантах. Обсяг зони зберігання відповідає розміром спального місця, яке легко піднімається, завдяки системі доводчиків.
4. Ліжко-диван. По суті, це компактний диван, який може використовуватися як спальне місце. У цьому випадку при покупці важливо уточнити тип матраца. Для дитини варто взяти софу з ортопедичним підставою.
Односпальне ліжко-трансформер, так само, як і її двоярусна версія, цінується за можливість обладнання робочої зони. Купуючи таку модель, необхідно вибирати ліжко з найбільш надійним механізмом.
Ще один популярний варіант односпальних моделей – це конструкція «на виріст». Її принцип простий: торцева частина висувається, завдяки чому збільшується довжина спального місця. Дана модель вирішує проблему купівлі декількох ліжок по мірі росту дитини. При цьому в складеному варіанті (для малюків від 3-х років) вона займає зовсім небагато місця.
Вибираючи односпальне ліжко, як і у випадку з двоярусними, слід звернути увагу на матеріали, з яких виготовлявся каркас, тип з'єднання, висоту і розміри спального місця. Підстава для ліжка може бути цілісним або рейковим (ламелевым). Другий варіант кращий, так як він має амортизаційним ефектом і дозволяє матрацу «дихати».
Здавалося б, у вирішенні питання, яке ліжко купити, немає нічого складного. Якщо дитина одна, то доцільніше замовити односпальне, якщо двоє – то двоярусне. Однак не все так просто. Кожен з варіантів має свої мінуси і плюси.
Двоярусні ліжка: за і проти
Перше і незаперечне достоїнство двоярусних моделей – це економія простору в дитячій. Коли в сім'ї кілька дітей, цей фактор нерідко стає вирішальним при виборі.
Друге, про що варто згадати, – це оригінальність виконання і можливість стимулювання уяви дитини. Сучасні двоярусні ліжка можуть бути виконані у вигляді замку або двоповерхового лондонського автобуса, піратського корабля або пожежної машини. В процесі ігор діти самі можуть перетворити своє спальне місце в індіанську хатину, замок принцеси або лігво дракона.
Не останню роль відіграє і ціновий фактор. Як правило, придбання однієї двох'ярусної ліжка вийде дешевше, ніж двох односпальних, хоча вартість безпосередньо залежить від матеріалів, моделі і комплектації.
Однак при всіх перевагах двоповерхових моделей не варто закривати очі і на їх недоліки:
· деякі діти бояться висоти і не зможуть повноцінно відпочити на верхньому ярусі ліжка;
· двоповерхові моделі не підходять для установки в приміщеннях з низькими стелями;
· так як, згідно із законами фізики, тепле повітря завжди піднімається вгору, на другому ярусі більш душно, ніж на першому;
· двоповерхові моделі володіють більш низькою безпекою в порівнянні з односпальними;
· заправляти ліжко і змінювати спальне білизна на верхньому ярусі складніше.
Діти нерідко вступають у суперечку щодо того, хто на якому місці спить, тому психологи рекомендують спати на верхньому і нижньому ярусі по черзі.
Односпальні ліжка: переваги та недоліки
Стандартний розмір односпальним дитячого ліжка – 90×200. Цього достатньо місця для розміщення навіть в умовах невеликого приміщення. Односпальне ложі зручно тим, що лягати і вставати з нього можна з будь-якого боку. За ним легко доглядати (витирати пил), просто заправляти і міняти постільну білизну. Такого роду меблі більш безпечна і ідеально підходить для дітей будь-якого віку, тоді як двоярусні ліжка рекомендовані для дітей старше 6 років.
Батьки завжди можуть підібрати модель, яка стане не тільки спальним місцем, але і безпосереднім учасником ігор дитини, наприклад, гоночна машинка або карета принцеси. Багато односпальні ліжка комплектуються додатковими системами зберігання.
Мінус у цього виду меблів тільки один, але дуже суттєвий – це непрактичність у разі наявності в сім'ї двох і більше дітей. Наприклад, якщо в одній кімнаті живе 4 дитини, поставити в приміщенні стільки ж односпальних ліжок буде просто неможливо.
Вибір варіанту спального місця залежить в першу чергу від розмірів приміщення, віку та кількості дітей. При наявності великої дитячої кімнати цілком доречні дві повноцінні односпальні ліжка, причому одна з них може бути виконана у вигляді софи. Для маленької кімнати у батьків немає іншого вибору, як придбати двоярусну модель, економлять простір і не скрадывающую або навчальну ігрову зону.
- Спати на дивані не зовсім зручно, погодьтеся. Все через нерівній поверхні і особливості конструкції меблів. Але ця проблема легко вирішується за допомогою тонкого ортопедичного матраца.
- Меблева фабрика Arbor Drev